Solidarni2010: Ekskluzywny wywiad z Grzegorzem Braunem


braun5Poprosiliśmy Pana Grzegorza Brauna, reżysera i publicystę, aby odniósł się do poświęconego jego osobie artykułu z ostatniego numeru tygodnika „wSieci”.

„[…] Braun ma wprawdzie jakieś kółko wyznawców, ale – tu znów eufemizm – w skali świadczącej o sporym stopniu ekskluzywności”. To fragment artykułu Piotra Skwiecińskiego, zatytułowanego „Lunatyczne wizje reżysera Brauna” (wSieci” nr 41, 14-20 X 2013 r.). 

Jak sam tytuł wskazuje, bohaterem (czarnym) tekstu jest twórca bądź współtwórca m.in. następujących filmów dokumentalnych:

„Reakcjonista Cat-Mackiewicz”, „Wielka ucieczka cenzora”, „Krótka seria”, „Plusy dodatnie, plusy ujemne”, „Defilada zwycięzców”, „Oskarżenie”, „TW Bolek”, „Marsz wyzwolicieli”, „Towarzysz generał”, „New Poland”, „Eugenika – w imię postępu”, „Towarzysz generał idzie na wojnę”, „Poeta pozwany”, „Transformacja. Od Lenina do Putina. cz. I. NEP, TRUST i głuchoniemi ślepcy „, „Transformacja. Od Lenina do Putina. cz. II. Zmienna linia partii, III wojna światowa i raport lokomotywy” oraz wielu odcinków cyklu telewizyjnego „Errata do biografii” (bohaterami poszczególnych części są m.in: W. Kostek-Biernacki, J. Mackiewicz, S. Cat-Mackiewicz, A. F. Ossendowski, A. Panufnik, S. Piasecki, Cz. Straszewicz, F. Topolski, L. Tyrmand, S. Żółkiewski, T. Strzyżewski, Krystyna i Czesław Bednarczykowie – założyciele Oficyny Poetów i Malarzy).

Pana Grzegorza Brauna poprosiliśmy o ustosunkowanie się do artykułu, który Skwieciński kończy słowami:

„Zachęcam więc >>naszą<< stronę barykady do zerwania z myśleniem pt. Każdy, kogo wdeptuje w ziemię >>Wyborcza<< i TVN jest nasz, brońmy go. To naprawdę autodestrukcyjna logika”.

 My zachęcamy do obejrzenia zapisu filmowego rozmowy z reżyserem. Pewnie nie poprawimy tym samopoczucia Piotra Skwiecińskiego, który narzeka: „[…] nic nie wskazuje na to, aby aktywność Brauna miała się zmniejszyć”.

red.

Ekskluzywna rozmowa z Grzegorzem Braunem

„Pomoc naukowa” przydatna po obejrzeniu wywiadu:

Jan Iluk „Żydowska politeja i kościół w Imperium Rzymskim u schyłku antyku”, t. I: „Jana Chryzostoma Kapłana Antiochii mowy przeciwko Judaizantom i Żydom”; t. II: „Żydowska antyewangelia. Antyczna tradycja i nowożytne trwanie” (Gdańsk 2010, ss. 508+324)
Polecamy również następujące relacje:
– wykład dr Ewy Kurek, autorki książek poświęconej tematyce polsko-żydowskiej
– burzliwe spotkanie w Klubie Ronina pt. „Izrael, Żydzi, Polska”
 
Debata w Klubie Ronina Polska-Żydzi-Izrael
Wykład dr. Ewy Kurek pod Namiotem Solidarnych 2010
Reklamy

4 comments on “Solidarni2010: Ekskluzywny wywiad z Grzegorzem Braunem

 1. Rokowania nad historycznym cykorem

  Naturalną konsekwencją zrzeczenia się – jako Polacy – prawa do prawdy historycznej o zbrodni na naszych rodakach, może być tylko zrzeczenie się prawa do własnego kraju.

  Donald Tusk, jest już dostatecznie zdesperowany. Za sam fakt, że wpakował do jednego samolotu, niemal wszystkie najważniejsze osoby w państwie, (tak! za organizację lotu prawnie odpowiedzialny jest rząd polski…) Donald Tusk, mógłby już nie wyjść z więzienia do końca życia. Gdyby sprawa Smoleńska wyszła na jaw, jemu i współodpowiedzialnym grozi odpowiedzialność karna. Jakie wyjście z tej sytuacji ma Donald Tusk? Odpowiedź jest prosta: zrobić wszystko aby Polski nie było, bo gdy by się okazało że po przyszłych wyborach parlamentarnych Polska jednak przetrwa, może się okazać że Donald Tusk nie przetrwa.

  Władze w Rosji, na temat organizacji lotu do Smoleńska , wiedzą więcej niż sam Donald Tusk – przecież ktoś musiał uzgadniać z rosyjskimi władzami szczegóły związane z organizacją wizyty. Rosyjska agentura w naszym kraju kwitnie.

  Putin, w tej chwili może szantażować Donalda Tuska w dowolny sposób. Tusk musi się jemu podporządkować. Będzie skakał jak mu Putin zagra: sprzedawał nasze złoża gazu, fabryki, zawierał nie korzystne dla naszego kraju kontrakty z Rosją… Ostatecznie mamy szansę stać się kolejnym satelitą Rosji, podobnym do Białorusi, albo nawet gorzej, bo Białoruś, zazwyczaj była krajem zaprzyjaźnionym Rosji; Polska dla Rosji jest specyficznym wrogiem; Polski Sowiecka władza po prostu … nienawidzi, i nie ma sensu silić się na jakieś wielkie analizy odnośnie motywacji związanej z zamachem na naszego Prezydenta. Lech Kaczyński i Polska są po prostu … przez Rosję znienawidzone, a Lecha Kaczyńskiego, będą nienawidzić zawsze, nawet mimo tego że już nie żyje.

  Polska jest nienawidzona co najmniej od czasów wojny polsko-bolszewickiej – którą Rosja przegrała. Żeby zrozumieć motywację bolszewika, trzeba znać jego mentalność, kompleksy – oni nienawidzili Polaków, … po prostu, za ich: wyższą kulturę , obyczajność i sprawniejsze organizowanie sobie życia (oni zdychali z głodu bo potrafili żyto wysiewać na pokryte śniegiem nie zaorane pole). Rosjanie, na naszym tle wyglądali, … zawsze jak obdartusy. Gdy wtargnęli do naszego kraju żeby niby wyzwolić nas od Niemca, idąc po drodze, zatrzymując się w naszych domach. płukali sobie ziemniaki w muszlach klozetowych, bo nie wiedzieli czym jest kibel – do czego jest przeznaczony. Tego nie może zrozumieć zgniły Zachód; i nigdy tego nie zrozumie – że Rosjanie podrzynają czasem gardło dla zabawy, albo z nienawiści – w afekcie.

  Oby kwestia smoleńska, nie zakończyła się okrągłym stołem. Nad śmiercią naszych rodaków, kompromisów być nie może. Jeden okrągły stół już był, jego historia okazała się przyczynkiem do tego, że 10 kwietnia 2010r. weszliśmy w jakąś inną, straszną epokę. Bądźmy w niej bardziej zdesperowani, bo bać się tak jak Donald Tusk, nie mamy czego. Nic nam nie zostało już teraz … tylko Polska.

  P.S.: Czas odtwarzania 47:00 – Małgorzata Wasserman Opowiada w jakim trybie wygrywa procesy sądowe „Gazeta Wyborcza”. W tym kraju – choćby nie wiadomo co – Adam Michnik jest nietykalny. I wcale nie jest ciekawy sam fakt, że tak się dzieje, tylko z jakiego powodu tak się dzieje.

  Czas odtwarzania 51:00 – Małgorzata Wasserman opowiada o tym jak w mediach reżimowych szkalowani są polscy naukowcy zajmujący się sprawą Smoleńska; wyzywani od: uzurpatorów, nieuków. Czy przed polskimi sądami mają takie same szanse jak gazeta Adama Michnika? W czyich rękach są teraz polskie sądy?

 2. To wyjątkowy wywiad Solidarnych2010. Wiele treści i słuszności w uzdrawianiu Polski.

Możliwość komentowania jest wyłączona.