ks. T. Isakowicz – Zaleski: Dlaczego Arcybiskup godzi się na szyderstwa z bólu rodzin ofiar?


Ks_Isakowicz-TvRepublikaPytanie do księdza arcybiskupa Stanisława Budzika

Wczoraj na KUL odbyło się sympozjum naukowe pt. „ Nie zabijaj. Kościół wobec ludobójstwa”, które było włączone w cykl uroczystości upamiętniających 70. rocznicę „Krwawej Niedzieli” na Wołyniu. Pojechałem do Lublina jako jeden z prelegentów. Miałem nadzieję, że spotkanie historyków i publicystów będzie okazją do kontynuowania dialogu pojednania, o którym tak wiele mówi ostatnio Kościół rzymskokatolicki i Cerkiew greckokatolicki. 

Niestety dzień wcześniej, niejako „na powitanie” uczestników sympozjum na oficjalnej stronie greckokatolickiego seminarium duchownego w Lublinie, którego klerycy są studentami KUL, ukazał się paszkwil pt. „Wodewil i happening. Rzecz o pojednaniu”. Wcześniej ukazał się inny paszkwil pt. „Wołyń. Ludobójstwo jako Nobel za cierpienie”.

Pytam więc publicznie arcybiskupa lubelskiego Stanisława Budzika. Ekscelencjo, dlaczego Ksiądz Arcybiskup godzi się na to, aby podległa mu struktura kościelna kpiła i szydziła sobie z bólu rodzin ofiar? O co w tym wszystkim chodzi?

 

za: http://www.isakowicz.pl/index.php?page=news&kid=8&nid=8197

kolejny komentarz księdza Isakowicza-Zaleskiego:

 

Reklamy

2 comments on “ks. T. Isakowicz – Zaleski: Dlaczego Arcybiskup godzi się na szyderstwa z bólu rodzin ofiar?

 1. Taniec z nożem w ręku – czy to jest jeszcze ten świat?

  „Niemcy znów zarzucają nam antysemityzm. Tym razem za ks. Lemańskiego i ubój rytualny” – podaje niezalezna.pl
  http://niezalezna.pl/43716-niemcy-znow-zarzucaja-nam-antysemityzm-tym-razem-za-ks-lemanskiego-i-uboj-rytualny

  Jeszcze niedawno (kilka lat temu), coś takiego jak pojęcie – ubój rytualny – w cywilizowanym kraju – no przynajmniej uważającym się za cywilizowany, było by nie do pomyślenia.
  Jak można w ogóle brać pod uwagę, coś takiego jak… „ubój rytualny”! Mnie taki „rytuał” kojarzy się raczej z pogaństwem, czymś bliższym afrykańskiemu buszowi!… Katolikowi – chrześcijaninowi, coś takiego nie może kojarzyć się z rytuałem! Może jakiemuś Żydowi tak!… Ale nie Polakowi w Katolickim kraju!

  To wszystko, w dodatku dzieje się w kontekście tego nieszczęsnego księdza; który swoją postawą, postępowaniem, sam wspierał – aborcję, eutanazję, in-vitro, homo związki… czyli… – no przecież grzał się w otoczeniu ludzi – mediów które jawnie opowiadają się za likwidacją niepotrzebnych… kłopotliwych… przecież tak samo ludzi.

  Niemcy odpowiedzialne za ludobójstwo kilu milionów Żydów – systemowe, „przemysłowe fabrykowanie śmierci”, zarzucają Polakom – tym których prześladowali od setek lat –
  antysemityzm. Na jaką religię teraz… Niemcy się nawracają?

Możliwość komentowania jest wyłączona.