Kraków. „INKA” w Patriotycznym Parku Jordana


fot: J.Wieczorek

fot: J.Wieczorek

Przed Dniem Pamięci Żołnierzy Wyklętych podjęto próbę renowacji zniszczonego niedawno pomnika “Inki’ – Danuty Siedzikowny w Patriotycznym Parku Jordana.

Ze względu na mroźną pogodę wcześniej nie podejmowano prób. Niestety stan zniszczenia pomnika jest taki, że próba jego oczyszczenia nie powiodła się do końca. Jeszcze jutro [notkę  pan Józef Wieczorek opublikował 28 lutego -red.] pomnik nie będzie wyglądał tak jak trzeba.

Może to i dobrze, bo jutro kulminacja krakowskich obchodów dnia pamięci tych, którzy w okresie instalacji systemu komunistycznego w Polsce zachowali się jak trzeba, będzie miała miejsce właśnie w Patriotycznym Parku Jordana (od godz 18 ), właśnie pod pomnikami ‘Żołnierzy Wyklętych’ – gen. Okulickiego, gen. Fieldorfa ‘Nila’, Rotmistrza Pileckiego i bohaterskiej ‘Inki’.

Niech tłumy krakowian, które zapewne przyjdą na tą uroczystość do Parku zobaczą jak w wolnej Polsce barbarzyńcy, spadkobiercy instalatorów komunizmu, traktują naszych bohaterów.

Niech media nagłaśniają jak w Polsce jedni walczą o pamięć o tych co walczyli o niepodległość a drudzy walczą aby ich wymazać z pamięci.

więcej zdjęć: http://wkrakowie2012cd.wordpress.com/2013/02/28/zniszczony-pomnik-inki-w-trakcie-renowacji/

.