Zjednoczony protest w sprawie filmu National Geographic o katastrofie smoleńskiej


Kadr z filmu NGC "Śmierć prezydenta" (fot. NGC)

Kadr z filmu NGC „Śmierć prezydenta” (fot. NGC)

Zarząd Solidarnych2010 apeluje o wysyłanie maili-protestów do National Geografic ws. skandalicznego filmu na temat katastrofy smoleńskiej. Dołącz do protestu!

Drodzy Solidarni na całym świecie, Drodzy Rodacy!

Jesteśmy zbulwersowani tzw. „dokumentalnym” filmem National Geographic na temat katastrofy smoleńskiej, który będzie wyświetlony w niedzielę, 27 stycznia, godz. 21.00 czasu polskiego. 

Obecnie jest wyświetlany (odbyły się już dwie premiery) pod tytułem „Śmierć Prezydenta”, po licznych protestach tytuł zmieniono (poprzedni tytuł: „Following orders”, czyli „Wykonując rozkazy”, sugerował współodpowiedzialność śp. Prezydenta Lecha Kaczyńskiego). Zmieniono tytuł, ale nie zmieniono fabuły, opierając ją wyłącznie na kłamstwach komisji MAK Anodiny i raportu Millera.

Premiera filmu odbyła się dla dwóch grup: najpierw dla tzw. „ekspertów” i „dziennikarzy” (skład starannie dobrany, by pierwsze opinie, które pójdą w świat, były poprawne politycznie, a w drugiej kolejności, po oburzeniu środowiska, dla pominiętych dziennikarzy niezależnych reprezentujących środowisko patriotyczne i prasy prawicowej..

JUŻ TERAZ MOŻNA WYSYŁAĆ MAILE-PROTESTY DO NATIONAL GEOGRAPHIC i CINEFLIX, także prezesa tej firmy pana Salzmana, ws. SKANDALICZNEGO, ZAKŁAMANEGO, ANTY DOKUMENTALNEGO FILMU. A PO PROJEKCJI BARDZO OSTRY PROTEST NA TE SAME ADRESY MAILOWE, BOJKOT, DOMAGANIE SIĘ DYMISJI OSÓB ODPOWIEDZIALNYCH  itp., sami wiecie najlepiej, jaka forma protestu w kraju, w którym mieszkacie, jest najskuteczniejsza.

Może Solidarni 2010 i sympatycy, a przede wszystkim wszyscy nie mogący przejść do porządku dziennego nad tymi niegodziwościami, zorganizują jeszcze PRZED emisją jakąś pikietę przed biurami National Geographic, może udałoby się dotrzeć do prasy, TV, umożliwić wywiad (można połączyć się z Ewą Stankiewicz), napisać artykuł itp. Jest już dostępna szokująca wersja angielska filmu Anity Gargas „Anatomia upadku”. Użyjcie proszę wszystkich możliwych sposobów, by wyrazić nasze największe oburzenie! W Kanadzie na przykład, gdzie mieści się siedziba firmy, zaproponowano zwrot wszystkich gazet National Geographic, mamy nadzieję, że trzeba będzie wynajmować ciężarówki! Wiem, że czasu jest bardzo mało (po projekcji też trzeba kontynuować protest!), ale sprawa jest niezwykle bulwersująca, nie możemy tego tak zostawić!

Podaję adresy mailowe, w tym do Prezesa Cineflixu odpowiedzialnego za projekcję:

info@cineflix.com

Poniżej treść protestu, który wysyłany jest z Polski i który proszę również wyślijcie. Przy okazji duża prośba o przetłumaczenie tekstu na język kraju, w którym mieszkacie i maksymalne rozpowszechnienie w Waszej drugiej Ojczyźnie, także po projekcji filmu.

POKAŻMY, ŻE MY POLACY POTRAFIMY SIĘ ZJEDNOCZYĆ BEZ WZGLĘDU NA MIEJSCE ZAMIESZKANIA W OBLICZU NIEWYOBRAŻALNEJ KRZYWDY, JAKĄ WYRZĄDZA SIĘ NASZEJ UMĘCZONEJ POLSCE I POLAKOM.

Tego maila wysłałem do setek Polaków mieszkających na całym świecie (oczywiście w ukrytej kopii), w Austrii, Australii, Belgii, Danii, Francji, Holandii, Irlandii, Kanady, Niemiec, Norwegii, Szwajcarii, Szkocji, Szwecji, USA, Wlk. Brytanii i Włoch. Jeśli macie przyjaciół (niekoniecznie Polaków), także w innych krajach, proszę o przekazanie tego maila, oczywiście ewentualnie trzeba przetłumaczyć.

Z poważaniem
Jacek Kazimierski
Członek Zarządu Solidarni 2010

Gentlemen,
I’ve heard about your premiere – in Poland, for journalists – of the documentary titled, „Death of the President.”

I’ve read that you chose to ignore the evidence of over 100 independent scientists or the fact that the „evidence” gathered for the official reports (Russian MAK and Polish Miller’s Commission) was a scientific hoax (e.g. the plane wrack was never reconstructed according to international laws, concrete slabs were placed on the ground of the crash site within two days, real autopsies were never performed, trees were cut down before being examined, etc.).

To be consistent, you should have also relied on the official Soviet and the Polish People’s Republic reports about the 1940 Katyn
massacre, which for half of the last century insisted that Germans did it. Analogies aside, all I was expecting from trusted brand names like yours was some balance and objectivity in your reporting.

The names of „Cineflix” and „National Geographic” will never be the same for me.

Regretfully,

65 comments on “Zjednoczony protest w sprawie filmu National Geographic o katastrofie smoleńskiej

 1. Witam serdecznie. Fakt, że własnoręcznie wykonałem niewiele, ale wykonałem (około 1000) lądowań samolotem daje mi możliwość nieco innego spojrzenia na problem „smoleński”. Jestem gotów zgodzić się z niektórymi tezami o skandalicznych praktykach strony rosyjskiej, o naszej nieudolności itp. Nie zmienia to jednak mojego zdania o tym, że nasi piloci (szkoda mi ich bardzo) zabili siebie i innych na własne życzenie. Może i to nie ta brzoza, może i nie ta procedura, może nie tak jak powiedziano samolot się rozbijał… Mocno prawdopodobne. Ale tam tego samolotu w tych warunkach nie powinno być . Jeśli był ,to znaczy że ten który o tym zadecydował wcześniej wydał j wyrok na 96 ludzkich istnień.
  Pozdrawiam
  T.

  • Witam rowniez,

   Z calym szacunkiem dla Pana, Panskie OPINIE na temat katastrofy maja o tyle znaczenie dla kogos wiecej niz Pan, o ile Panski argument moze byc przekonujacy. Tutaj widze wniosek:

   „nasi piloci … zabili siebie i innych na własne życzenie”

   Nie widze zas niczego, co mozna byloby uznac za przeslanki, a wiec nie ma mozliwosci ocenic wartosc Panskiego wniosku.

   Zgodze sie z Panem, ze:

   „tam tego samolotu w tych warunkach nie powinno być.”

   Za to, ze byl to taki samolot i polecial w takich warunkach, odpowiadaly polskie sluzby, ktorych zadaniem bylo planowanie i realizacja planowanej ochrony Prezydenta (innych przedstawicieli RP), a wiec Premier Tusk, ktory zdecydowal, ze sam bedzie koordynowal sluzby specjalne, likwidujac stanowisko koordynatora ds. sluzb specjalnych, Ministrowie Miller, Klich i Sikorski,szef Kancelarii Premiera Arabski oraz szefowie ABW i BOR, kazdy w ramach swoich kompetencji ustawowych; czy kogos pominelam?

   i dalej:

   „. ten który o tym zadecydował wcześniej wydał j wyrok na 96 ludzkich istnień”

   Poszedl Pan tutaj bardzo daleko. Ja osobiscie nie mam jeszcze pogladu na temat tego, jaki byl stopien przyczynienia sie i winy ww. osob.

   Generalnie brakuje w Panskich wywodach przeslanek.

 2. Nie każdy jest w tym kraju katolikiem więc nie każdy w jakiegoś „boga” wierzy. Wolność to nie tylko możliwość wiary ale też możliwość bycia człowiekiem niewierzącym.
  Niestety z takimi poglądami jak Pani powyżej takiej ewentualności chyba nie ma 😉

  • Jaka jest wartosc logiczna panskiego „chyba”? Jaki jest sens „wolnej woli”?

   Czy panstwo, natura/rozsadek czlowieka, rodzina, pracodawca, klient, dobro drugiego czlowieka itd. nie nakazuja wielu zachowan, ograniczajac wolnosc wyboru, obojetnie jaka by religie ktokolwiek wyznawal lub nie wyznawal zadnej? Jesli Bog dla kogos jest „bogiem”, to proznia duchowa natychmiast jest zapelniana „bostwem” w najrozniejszym ksztalcie. Ja wybralam Boga. Jaki jest Pana wybor? Czy w godzinie smierci bedzie Pan przypominal sp. hrabiego Dzieduszyckiego?

   Na tym tle: jak to jest z prawem do wolnosci wyboru? Czy katolicy (ponad 90% spoleczenstwa polskiego) nie maja prawa korzystac z panstwowych uslug medialnych oplacanych w 90% z ich podatkow, podczas kiedy 10% niekatolickich widzow korzysta z blisko 100% publicznych uslug medialnych w Polsce?

 3. Jak to czytam to aż nie wierze, że tak ogłupiony naród mamy. Najlepiej wg tych pustych ludzi byłoby zakazać posiadania telewizorów tak jak trawy, związków partnerskich i wielu, wielu innych. Jeśli żyjemy w wolnym państwie to dlaczego ktoś za mnie chce decydować o wszystkim? Będe oglądał co chce, palił co chce i wiązał się z kim chce. Wara Wam od mojego życia!!!!

  • Oo, dokładnie! … przynajmniej w części: „Jeśli żyjemy w wolnym państwie to dlaczego ktoś za mnie chce decydować o wszystkim? Będe oglądał co chce,…”

   Poproszę „Rozmowy niedokończone” w ramach abonamentu, na multipleksie, dlaczego ktoś za mnie decyduje o dostępności JEDYNEJ telewizji katolickiej w katolickim kraju ?

   • A po co mi w telewizji publicznej stacja katolicka???
    Jeśli taka miała by być to powinniśmy też uruchomić telewizję dla każdej innej religii w naszym kraju.

    • to nie będzie przymusowe, można nie włączać … o innych religiach zaczniemy się zastanawiać jak też uzyskaje parę milionów podpisów poparcia,zresztą po to chyba osobliwi „pastafarianie” powstają …

     ja też mogę z głupia frant zapytać: „po co mi kanał disco-polo? „, przecież nikt się mnie nie pytał, o zabranie głosu nie zabiegał … KRRiT przyznała pasmo bez gadania, … w ten sposób możemy rozmawiać b. długo, szkoda naszego czasu chyba, admini pracują tutaj społecznie 😉

  • ” Co za pusty, ogłupiony naród, który zamiast z Boga kpić, chce Go słuchać! Wara Bogu ode mnie! Jak śmie Pan Bóg zakazywać mnie, człowiekowi, kłamstwa, związków partnerskich, trawki, nierządu, aborcji, złodziejstwa, wolności od dobroci, piękna, prawdy i mądrości? ”

   I Pan Bóg zapłakał nad człowieczkiem i … uszanował jego życzenie.

 4. Zawsze byliśmy zależni od ruskich i pewnie tak niestety pozostanie z racji tego że w każdej dziedzinie jesteśmy po prostu słabi. Nie mamy żadnej własnej myśli lotniczej czy motoryzacyjnej . Powinniśmy wobec tego sięgnąć na zachód ( Czytaj : Airbus . Nie jestem zwolennikiem Boeingów ). w 2001 roku produkcja Tu154 została zakończona , średni wiek tej maszyny pozostający w służbie to 24 lata … W 2010 wycofano je z barw LOTu , pozostałe dwa przekazano do obsługi polskich VIP’ów … na dzień dzisiejszy pozostał jeden . IŁ62 był marną podróbką Vickersa VC10a , chyba jedyne co wyszło ruskim to gra z jajeczkami i bimber , wszyscy jeździli również Ładami za czasów gdy byliśmy odcięci od zachodu . Smutne ale prawdziwe

 5. Cóż za bzdury , to była nic nowego nie wnosząca rekonstrukcja zdarzeń oparta na wynikach opublikowanych raportów w których widać szereg zaniedbań zarówno z polskiej jak i z rosyjskiej strony . Najciekawsze że najwięcej do powiedzenia i napisania mają ludzie zupełnie nie znający sztuki pilotażu ani zapewne nawet budowy samolotu … IŁ62 rozbijając się w okolicach Okęcia w 1980 również najpierw zahaczył o drzewo . W 1969 roku w okolicach Szczecina rozbił się również radziecki An-24W …W 1987 roku ponownie IŁ62 , Las Kabacki i śmieć 183 osób …Rok 2010 Tu154m i śmierć 96 osób …
  Mamy na pewno jakieś fatum do ‚ruskich’ przestarzałych konstrukcji , ale tragedie nie mogą być podłożem do lansowania własnych blogów i poglądów politycznych nie mając zielonego pojęcia o pilotażu

  • W Lesie Kabackim samolot wyciął spory kawał lasu, … proponowałbym pomyśleć spokojnie jak to z tą smoleńską beczką po zetknięciu z brzózką było … 🙂

 6. Sprawa jest dość prosta. W tych warunkach pilot nie miał prawa lądować. I to bez względu na to czy Rosjanie mu pozwalali, nakazywali, czy byli pijani czy złośliwi. Jeśli podjął jednak decyzję o lądowaniu to znaczy, że działał na rozkaz i był pod presją rozkazu. Nie ma innej możliwości. Tylko ten kto nie był w wojsku może tego nie rozumieć. Ale kampania wyborcza ma swoje prawa i wcale tak tanio nie kosztuje.

  • Pilot podjął dezcyzję o odejściu a nie o lądowaniu, to wiadomo już od dawna, tak więc

   UWAGA

   Wszyscy, którzy jeszcze o tym nie wiedzą proszeni są o nie zabieranie głosu, szkoda naszego czasu

    • Widze, że powoli świta … to dobrze, … może w końcu ZAŚWITA, jak to się stało, że będąc na kursie i ścieżce znaleźli się w kartoflach …
     😉

  • Wszyscy wiemy co się stało z karierą pilota, który nie chciał lądować w Gruzji.
   Kaczyńscy mieli to do siebie, że kto się im przeciwstawiał – tego niszczyli. Niszczyli personalnie, wizerunkowo uderzając w karierę.
   Protasiewicz popełnił błąd i to za sprawą presji, a także rutyny (wyłączanie TAWS).
   Prawda jest taka, że pilot nigdy w życiu nie powinien podchodzić do lądowania w takich warunkach, taką maszyną i na takim lotnisku.
   Jedyne co można zarzucić ruskim, to fakt że kontroler lotu kategorycznie nie zakazał lądowania, ale biorąc pod uwagę rangę gości, to byle kapral na lotnisku nie podjąłby takiego wyzwania.
   I tyle w temacie tragedii, a rozmyślania zwolenników PISu są nie na miejscu. Od początku mieliśmy szereg wymyślonych przyczyn : była sztuczna mgła, trotyl, celowe złe naprowadzanie czy jakieś fale magnetyczne.
   To już naprawdę nie jest śmieszne. To jest żałosne.

   ps. Możecie napisać że mój wpis powstał na zlecenie rządu. Tak było! Napisałem to na osobistą prośbę pana premiera.

 7. Ja również wysłałem EMAILA do prezesa z informacją :GOOD JOB, a potem napisałem że odwalili kawał dobrej roboty i pokazali to co powinien zobaczyć świat.
  Na szczęście zwolennicy teorii zamachu nie mogą zarzucić National Geografic jakąkolwiek zależność, więc skoro nie było zależności to obraz jest wiarygodny.
  I bardzo dobrze! Niech wreszcie skończą się wszelkie domysły ośmieszające nasz kraj na arenie międzynarodowej. Widać w filmie, kto i za co odpowiada i kto był najbliższy prawdy. Widać również, jak daleko od prawdy są sympatycy Lecha Kaczyńskiego i zwolennicy PISu.
  Uff… dzięki temu filmowi, jakże się lżej na sercu zrobiło!

 8. Szanowny Panie Administratorze,
  uprzejmie prosze przyjrzec sie funkcjonowaniu mechanizmu „głosujących”; zauwazylam, ze system nie przyjmuje moich klikniec, podobnie dzieje sie w moim przypadku na YouTube.
  Serdeczne pozdrowienia.

  • kliknięcia działają raczej poprawnie technicznie – tylko raz można głosować na ten sam temat …skądiąd więc widać, że się koleżeństwo Taraso-podobne skrzyknęło na faceboooku, zapewne

   • Chodzi o to, ze nie ma efektu jednego klikniecia (nie mowilam o powtorzeniu.

    • A to by było bardzo dziwne …

     ps. mnie się czasem zdarzało zapomnieć, że już klikałem, stąd sugestia … swoją drogą – efekt kliknięcia u mnie (przeglądarka „chrome”) widać czasem dopiero po chwili …

 9. To juz naprawdę jest śmieszne ludzie z pis i fanatycy tej partii powinni się leczyć bo to co wyprawiają i mówią jest totalnie bez sensu nie zajmują się Polską tylko tym je…. wypadkiem. Ja osobiście już rzygam ta katastrofą! ile można!!!!!!!!!!!!!!!!!
  Lepiej by się zajęli sprawami ważnymi a nie do końca będą wmawiać ze to był zamach !!!!!!!!!!!
  A co do programu to ten wasz protest jest śmieszny i Gów.. zdziałacie !!!!!

  • Liczba takich wypowiedzi spod budki z piwem w tym temacie oznacza, ze:

   – skala protestu jest dla putinowszczykow zastraszajaca skoro poswiecaja tyle pieniedzy na oplacenie wulgarnych, obrazliwych i nielogicznych komentarzy nieutalentownych putinowszczykow,
   – nie maja inteligentnych pracownikow, potrafiacych uzywac jezyka polskiego

   To posuniecie w ostatecznym rachunku bedzie dzialac na korzysc Polski, poniewaz przenosci spor na teren objety funkcjonowaniem normalnego wymiaru sprawiedliwosci i niezaleznych sedziow, daje mozliwosc naglosnienia sprawy w wolnym swiecie, i doprowadzi do zjednoczenia Polakow (bez znaczenia, czy mieli dziadka-bohateram, czy ubeka, patrz kazus prof. Cencekiewicza, jesli serce bije po polsku i po rycersku; zaden porzadny czlowiek nie przejdzie obojetnie obok nieludzkiego krzywdzenia wdow, sierot i osamotnionych rodzicow).

   Mysle, tez, ze zostala przekroczona granica Bozej tolerancji dla wcielonego zla..

   • to są baaardzo nieliczne, UŁADZONE wyjątki … po prostu czasem coś się w ferworze prześliźnie …

    ps. ostatnio ruch na naszej stronie nie przekracza 2.500 odwiedzin na dobe, a dzisiaj w ciągu jednej godziny mieliśmy 967 (!) … komentarzy obraźliwych i wulgarnych było prawie setka …
    Najwyraźniej, jak już tu sugerowano, ktoś wypuścił sforę …

   • Zauwazylam, ze rzucono na front w drugim dniu oficerow propagandy nieco wyzszych stopniem: juz nie tylko rzucaja miechem, ale powrocili do dezinformacji i bezmiesnej arogancji.

 10. Anodina – politycznie załgana ruska generał urzędniczka, raport mak wybielający ruskich…
  Miller i jego komisja to jak na razie oficjalna sprawa i dopóki nie zostaną czarno na białym udokumentowane alternatywne przyczyny wypadku lotniczego w Smoleńsku ,nie mam powodu wirlerzyć różnym politycznym pyskaczom,oraz twórcom poltical fiction w osobie pani Gargas…
  National Geographic to firma z taką renomą że nie może pozwolic sobie na żadną obsuwę…więc obejrzę z zainteresowaniem film o wypadku lotniczym w Smoleńsku!

  • Komisja Budrenki tez byla oficjalna panstwowa komisja.

   Czy to znaczy, ze nie nalezy krytykowac raportu, ktory powstal w warunkach uragajacych wszelkim powszechnie stosowanym standardom postepowania komisji lotniczych, statystycznym doswiadczeniom wynikajacym z podobnych katastrof, podstawowym standardom prawniczym i prawom fizyki? Osobiscie jestem przekonana, ze juz decyzja premiera Tuska o zrezygnowaniu z przyslugujacego Polsce prawa do samodzielnego postepowania wyjasniajacego i prokuratorskiego oraz o odmowie przyjecia pomocy NATO i UE oraz o braku zaproszenia USA i UK do wspolpracy (lacznik: obywatelstwo sp. Pana Prezydenta Kaczorowskiego i sp. Pana Seweryna) oznacza naruszenie Konstytucji RP przez Premiera Tuska i czlonkow Rzadu RP jak rowniez p.o. Prezydenta, Marszalka Sejmu Bronislawa Komorowskiego. Zastanawiam sie komu trzeba tlumaczyc, ze kazda katastrofa lotnicza samolotu wojskowego NATO na terenie Rosji, nie tylko taka, w ktorej ginie urzedujacy Prezydent kraju NATO i wszyscy generalowie natowscy z tego kraju, wlaczajac przyszlego szefa NATO, powinno skutkowac natychmiastowym wszczeciem samodzielnego natowskiego postepowania wyjasniajacego na wniosek tego kraju czlonkowskiego.

   Prosze nie sugerowac idiotycznej odpowiedzi, jak w swoim czasie sugerowal to p. Premier Tusk, ze mogloby to wywolac wojne: wojne Rosji z NATO?. Smiechu warta manipulacja dla rozumujacych inaczej.

   • Film obejrzałem i stwierdzam że nie odbiega on od innych odcinków tej serii….
    W żadne polityczne pyskówki nie dam się wmanewrować, bo szkoda mojego czasu…
    Tym samolotem leciał też (możliwe że) przyszły prezydent Polski…nie tylko były i ówczesny….
    Wypadki lotnicze się zdarzają, niektóre jak ten, przybierają katastrofalne rozmiary….
    Ale jak mogę dopuszczać do siebie myśl że Rosjanie zrobili zamach, skoro najchętniej zawróciliby
    nieszczęsny samolot do Warszawy? Cóż za zamachowiec próbuje odgonić swą ofiarę, ba ostrzega przed niebezpieczeństwem?

   • A ja stwierdzam, ze ta produkcja NG odbiega znacznie od wszystkich dotychczasowych produkcji NG: rzeczywiscie, traci Pan czas, zwlaszcza na wrozenie z fusow na temat tego, co najchetniej zrobiliby Rosjanie, podczas, gdy strona polska nigdy nie dysponowala do analizy oryginalem nagran z rozmow pilotow z wieza (!), ani zadnymi innymi istotnymi dowodami w sprawie.

    „Cóż za zamachowiec próbuje odgonić swą ofiarę, ba ostrzega przed niebezpieczeństwem?” Prosze mnie poprawic, jesli sie myle: ta dezinformacja to nowosc. Prosze mnie oswiecic: w jaki to sposob doszedl Pan do przekonania, ze rosyjscy kontrolerzy lotu sa brani przez kogokolwiek pod uwage, jako potencjalni zamachowcy? Mnie sie jawia, jako biedne ofiary bezprawnych naciskow i zastraszeni, przerazeni ludzie.

   • Proszę Pani, proponuję cofnąć się do czasu „remontu” tupolewa w Samarze….poszperać o polskiej firmie zlecającej remont…..Tupolew predzej czy później musiał spaść, ,ruscy robili wszystko by to stało się nie u nich….Wiedzieli o lipnym remoncie, ale co mogli zrobic, zadzwonić i powiedzieć: Panie Lechu wg naszych ustaleń lata pan trumną ze skrzydłami? ?
    Teraz kręcą i ściemniają, ale bomby nie podłożyli…

 11. o a ja widze że komentarze muszą być zaakceptowane, co znaczy że krytyki tego protestu tutaj nie zjade 🙂 cóż za liberalizm… i hipokryzja 🙂

  • A moze by tak przemowic ludzkim jezykiem, w sposob zrozumialy dla czytelnika, zanim sie blizniemu swemu cokolwiek zarzuci?

   • Ponownie uprzejmie prosze o wyjasnienie, o jakiej prawdzie Pan mowi: nie sadze bowiem, ze rozumny czlowiek moze na powaznie twierdzic, ze nalezy ufac w przekaz ludzi wywodzacych sie wprost z KGB w sprawach dotyczacych interesow ich ludzi i potencjalnej znacznej odpowiedzialnosci panstwa rosyjskiego za co najmniej razace zaniedbania ich ludzi?

 12. Do tego e-maila należy dodać, że NG stracił wiarygodność opinii światowej. To jest cena, jaką płaci się za kłamstwa. Taka stacja już nigdy się nie podniesie. Osobiście uważam, że wszystkie ich tzw. „dokumenty” pt „katastrofy w przestworzach”, to fikcja literacka, a co najmniej kłamstwa.

  • A dlaczego uważasz, że dokument taki jak katastrofa w przestworzach to fikcja literacka ?

 13. Taka forma protestu nic nie da ! Facet odhaczy te maile jako spam i po kłopocie ! Trzeba ich uderzyć po kieszeni i zbojkotować ten kanał ! Wypowiadać umowy z operatorami, jeżeli nie usuną tego kanału ze swojej oferty – taka forma protestu zdecydowanie bardziej ich zaboli.

   • A co zrobic z milionami telewizorow nalezacych do innych ludzi?

  • Sluszna sugestia: jest nas okolo 12 mln. w USA i W Kanadzie. Czekam na odpowiedz z Board of Trustees of the NGS w sprawie prosby o stosowna intervencje. Jesli nie otrzymam odpowiedzi w zwyklym czasie lub odpowiedz bedzie niesatysfakcjonujaca, postaram sie o naglosnienie akcji „Poles cancel the National Geographic Channel” w kazdy mozliwy sposob.

   Wzor listu do wykorzystania:

   Dear Sir,

   Effective today, I wish to cancel my contract with your company.

   Please be advised that the reason is your inclusion of the National Geographic Channel, which recently aired a documentary entitled „Death of the President” produced by Alix McDonad and Shannon Foerter from the Toronto office of Cineflix with the support of Marianna Yarovskaya in Russia, an outrageous piece of misinforming, biased, Putin-like propaganda, unheard of and unacceptable in civilized Western journalism but also particularly revolting as a cruel slander harming widows, orphans and other victims of the Smolensk plane crash of 10 April, 2010 killing almost 100 prominent Poles, including Polish President-in-Office prof. Lech Kaczynski, Polish First Lady Maria Kaczynska, all Polish army chiefs. the chief of the Polish national security council and the president of the Polish central bank,

   If you exclude the National Geographic Channel from your offer, not only I will revoke my notice but I will seize encouraging all my family and friends to follow my example.

   Thank you for your kind attention.

 14. Jak można pisać protesty, nie widząc jeszcze filmu? (…) boją się że prawda będzie jeszcze bardziej udokumentowana?

  [EDYTOWANY, wykropkowany jeden wyraz, proszę przestrzegać net-etykiety – admin]

  • Na tym portalu nie powinny byc toletowane obrazliwe wypowiedzi spod budki z piwem.

  • Są tacy, którzy już widzieli i wiedzą co mówią … są to np dla mnie ludzie bardzo wiarygodni, po ich opinii nie mam najmniejszego zamiaru oglądać kłamliwego chłamu jakim NIEWĄTPLIWIE jest ten film z NG

   Dowiadujemy się, że na miejscu w zasadzie błyskawicznie pojawiła się ekipa Polaków, „która będzie pracować u boku Rosjan”. I zaraz po tym, że „dokładna analiza przeprowadzona przez ekspertów z Polski i Rosji wykazuje, że nie ma śladów materiałów wybuchowych”. Przypomnijmy, bo trzeba: Polacy z tymi badaniami nie mieli nic wspólnego. Pierwsze własne badania pirotechniczne przedmiotów z samolotu przeprowadziliśmy kilka tygodni po katastrofie, a wraku – po 2,5 roku. Nie znamy jeszcze ich wyników

 15. I object to the display of the film about the murder of the Best Poles and Polish President Lech Kaczynski in Russia April 10, 2010. Film made by National Geographic and Cineflix DEATH OF THE PRESIDENT follows russian propaganda, is blind to the facts or keeps lying. Why? Is that: naivety, stupidity, groin?
  Justice for murderers and liars!

 16. Cóż to prawda w oczy kole…? Coś się nie zgadza z raz założoną koncepcją? … Utna się fundusze od otumanionych, i manipulowanych Rodaków? Tego wam i sobie życzę

  • Uprzejmie prosze o wyjasnienie, o jakiej prawdzie Pan mowi: nie sadze bowiem, ze rozumny czlowiek moze na powaznie twierdzic, ze nalezy ufac w przekaz ludzi wywodzacych sie wprost z KGB w sprawach dotyczacych potencjalnej znacznej odpowiedzialnosci panstwa rosyjskiego za co najmniej razace zaniedbania ich ludzi?

   • „Potencjalna znaczna odpowiedzialnosc, najmniej razace zaniedbania” niesamowita w swej mocy dowodowej wypowiedź. KGB?Raczej Bruksela biorąc pod uwagę korzyści jakie osiąga z współpracy z Tuskiem.Ja osobiście nie ufam wszystkim korzystającym z tej tragedii ludzkiej w celu osiągnięcia swoich korzyści.Od Kaczyńskiego poprzez Stankiewicz do Rydzyka. Powodem nie jest żaden zamach, był by to policzek dla służb Rosji.

 17. Skoro już nakręcili taki film, to będzie można na jego podstawie wykazać krok po kroku jak bardzo różni się od rzeczywistych wydarzeń, gdy już komisja parlamentarna zbierze wszystkie dowody.

  • Prawda niestety dla wszystkich spiskowych teorii jest i była od początku jedna: albo gen. Błasik na polecenie Kaczyńskiego rozkazał pilotom lądować, albo śp. prezydent sam osobiście opierdolił pilotów i nakazał lądować niezgodnie z procedurami. Pytanie tylko czy kiedykolwiek uda się to udowodnić, bo sam fakt, że ktoś w kokpicie pilotów przebywał jest udowodniony ze stenogramów rozmów czarnych skrzynek. A ostatnie pytanie to ile mój komentarz będzie tutaj spoczywał spokojnie 🙂

   • Panie Szczepanie, nieprawda że w kokpicie był ktoś dodatkowo poza pilotami. Podczas analizy zapisów czarnych skrzynek popełniono błąd w rozpoznaniu głosu. To jest udowodnione.

Możliwość komentowania jest wyłączona.