PRAWDA i PAMIĘĆ


„Bo jestem Polakiem!”- Pan Ryszard

Pan Ryszard jest zwykłym człowiekiem, który dokonuje rzeczy niezwykłych, poświęcając ogromną ilość energii, czasu i środków dla idei, z pobudek patriotycznych, anonimowo, bezinteresownie

„W roku 2010, po katastrofie smoleńskiej, byłem na wykładzie księdza profesora Waldemara Chrostowskiego, który mówił o tym, że Smoleńsk jest drugim Kłamstwem Katyńskim.

Niedługo później, w sierpniu, pojechałem na pielgrzymkę z księdzem Chrostowskim do Katynia i Smoleńska. Było to dla mnie olbrzymie przeżycie. 

W czasie kazania podczas mszy w Katyniu, ksiądz profesor powiedział, że jest to miejsce, do którego powinni przyjeżdżać wszyscy Polacy, szczególnie młodzież
(…)

Był tam nawet człowiek, który przyjechał z ambasady i nam opowiadał o brzozie, o tym jak się samolot obracał i jak uderzył … a tutaj wszystko było zasypane piachem i zjeżdżone gąsienicami. Z tego piachu wystawały fragmenty, które można było znaleźć. Fragmenty samolotu (…)”
Tak zaczyna się opowieść pana Ryszarda o jego niezwyczajnym znaczku – „PRAWDA i PAMIĘĆ”.
Oto relacja, do której wysłuchania i obejrzenia gorąco Państwa zachęcam (video na końcu wpisu)Jak można się będzie przekonać, pan Ryszard jest kolejnym zwykłym człowiekiem, który dokonuje rzeczy niezwykłych, poświęcając ogromną ilość energii, czasu i środków dla idei, z pobudek patriotycznych, anonimowo, bezinteresownie.Pisałem o pani Monice Logwiniuk, której postawę i zaangażowanie można lapidarnie określić: „bo jestem Polką”
https://ewastankiewicz.wordpress.com/z-blogow/bo-jestem-polakiem/monika-logwiniuk/

Dokładnie tak samo można szepnąć o motywacjach p. Ryszarda – „Bo jestem Polakiem”

Przy tej okazji przypomnę niedawno zasłyszaną sentencję:

Jak ci wmówili, jak się czujesz hołotą –  to JESTEŚ hołotą !!
Ale jak się czujesz Polakiem – to jesteś dzielny, czasem dla samego siebie niespodzianie.

Polak ma dzielność we krwi.

https://i2.wp.com/solidarni2010.pl/images/ibrowser/pb_6a7a_550.jpg

Fot: YT/Grzegorzq. – prof. Binienda w namiocie Solidarnych2010


Szanowny kolego Ryszardzie !!

Prosimy przyjąć wyrazy uznania, szacunku i podziękowania
– od patriotycznej, blogerskiej braci !!


Reklamy