Nigel Farage do uczestników marszu „Obudź się, Polsko”: wspieram waszą walkę na rzecz zachowania wolności i demokracji


foto: wPolityce.pl

Biuro europosła Zbigniewa Ziobry przekazało nam list przewodniczącego grupy EWD (Europa Wolności i Demokracji) Nigela Farage’a do szefów grup parlamentarnych w Parlamencie Europejskim. Farage zwraca uwagę na dyskryminację TV Trwam oraz apeluje o podpisanie wspólnego listu w sprawie obrony TV Trwam:

Chciałbym stanowczo zaprotestować przeciwko dyskryminacji i represjom wobec Telewizji Trwam, stosowanym przez polski rząd.Chciałbym wyrazić moje całkowite poparcie dla ojca Tadeusza Rydzyka w jego walce o wolność mediów w Polsce. 

Decyzja o wykluczeniu TV Trwam [z multipleksu – red.], podjęta przez Krajową Radę Radiofonii i Telewizji, pomimo wielomilionowej bazy odbiorców, długiej obecności na rynku oraz doskonałej kondycji finansowej każe postawić istotne pytania co do wolności mediów w Polsce.

TV Trwam jest medium konsekwentnie konserwatywnym, sprzeciwiającym się programowi rządu PO. Mając w pamięci, że nowy skład Krajowej Rady został wskazany przez partie rządzące, widzimy jasno polityczny kontekst dyskryminacji TV Trwam. 

Grupa Europa Wolności i Demokracji zawsze, konsekwentnie była adwokatem wolności słowa i wolności mediów. W czerwcu 2012 europoseł Zbigniew Ziobro zorganizował wysłuchanie publiczne w Parlamencie Europejskim, poświęcone rządowej dyskryminacji TV Trwam oraz mające na celu wyrażenie narastających obaw związanych z polityką obecnego rządu wobec niezależnych mediów.

Jak dotąd 2 miliony ludzi podpisało petycję, protestując przeciwko rządowym próbom ograniczenia swobody działania TV Trwam. W tę sobotę tysiące przemaszerują ulicami Warszawy, wyrażając swoje poparcie dla TV Trwam i protestując przeciwko pogwałceniu wolności wypowiedzi w Polsce.

Wierzę, że uczestnicy marszu usłyszą moje przesłanie, które niniejszym przekazują, i w którym wyrażam moje wsparcie dla ich walki na rzecz zachowania wolności i demokracji w Polsce. 

Apeluję do wszystkich grup politycznych w Parlamencie Europejskim o podpisanie się pod niniejszym listem, o przyłączenie się do działań domagających się od polskiego rządu przywrócenia wolności mediów i zaprzestania dyskryminacji mediów katolickich w Polsce.Niezależnie od tego, czy ktoś zgadza się z poglądami o. Rydzyka i katolickiej TV Trwam czy też nie, obecna sytuacja mediów w Polsce niewątpliwie nie odpowiada uznanym standardom demokratycznym i powinna być przedmiotem troski nas wszystkich.

Nigel Farage

Tłum. Prej

źródło: http://wpolityce.pl/wydarzenia/37256-nigel-farage-do-uczestnikow-marszu-obudz-sie-polsko-wspieram-wasza-walke-na-rzecz-zachowania-wolnosci-i-demokracji

Reklamy